Wersja mobilna

 

Podaj swój e-mail, aby otrzymywać najnowsze informacje o naszej ofercie.


01.09.2010 | PAFANA - EFEKTYWNE ROZWIĄZANIA W OBRÓBCE SKRAWANIEM

PAFANA - EFEKTYWNE ROZWIĄZANIA W OBRÓBCE SKRAWANIEM

OCENA EFEKTYWNOŚCI OBRÓBKI FREZAMI SKŁADANYMI.

Włodzimierz KOŁODZIEJ, Andrzej STYCZYŃSKI, Jarosław WRÓBLEWSKI

1. WPROWADZENIE.

Czas kryzysu gospodarczego sprzyja tworzeniu rozwiązań oszczędnościowych w celu obniżenia kosztów wytwarzania i kosztów środowiskowych. Konieczne wydaje się zwłaszcza dokładne analizowanie kosztów produkcji na poziomie stanowiska roboczego i stosowanie modeli optymalizujących techniczny koszt wytworzenia poszczególnych operacji technologicznych. Istotne też pozostają aspekty oszczędności energii i względy ochrony środowiska w tym również środowiska pracy.

2. ASPEKTY EKONOMIKI OBRÓBKI

W wielu pracach z dziedziny ekonomiki obróbki a także w materiałach instruktażowych niektórych producentów narzędzi przyjmuje się zwyczajowo, że koszty narzędziowe stanowią od 2% do 4% [1] (lub 3% do 5%) [4] kosztów wytwarzania. W następstwie w wielu analizach pomija się lub marginalizuje wpływ kosztu narzędziowego na koszt wytworzenia.
Jak zwykle wiele nieporozumień powstaje na styku dwóch dziedzin wiedzy, tak jak i tutaj, gdzie techniczna wiedza inżynierska z dziedziny obróbki skrawaniem nie jest wystarczająco wspierana przez wiedzę ekonomiczną. Zjawisko to często występuje w przedsiębiorstwach przemysłowych branży metalowej, gdzie rachunek ekonomiczny w ujęciu „księgowym” nie przystaje do rzeczywistych kosztów wytwarzania, których źródła leżą w procesie obróbki. Pomijanie kosztów narzędziowych w analizach ekonomicznych może doprowadzić do błędnych rezultatów i do niepożądanego zwiększenia kosztów wytworzenia...

Całość publikacji do pobrania poniżej.


Ocena efektywności obróbki frezami składanymi.


Z NAMI OSIĄGNIESZ SUKCES!                                   SUPER TEAM!                                        PAFANA!


Wybierz stronę archiwum: 1 2
Design by Venti